Test wyświetleń

środa, 30 kwietnia 2014

Potrzeba

Człowiek to osoba, która wciąż ma potrzeby... nawet gdy twierdzi, ze ich nie ma. Potrzeba bycia radosnym a więc spędzenia przyjemniej czasu zapędziła autora tego tekstu do biblioteki gdzie wypocił ten tekst.

Pot jest zjawiskiem przydatnym więc warto się do niego przyzwyczaić i go polubić. Najtrudniej polubić cudzy pot... szczególnie ten wylany dla nas za nas. Pot wylany dla nas to między innymi pot funkcjonariuszy państwowych, którzy pracując dla siebie chcą czy nie pracują dla wszystkich obywateli.

Ten tekst został napisany w przeddzień Święta Pracy między innymi po to by funkcjonariuszom państwowym złożyć podziękowanie za ich pracę oraz życzenia osiągania przyjemności z pracy dla wszystkich. Życzenia te niech się spełnią wszystkim osobom nie- i pracującym. Wszystkim zaś bez wyjątku życzę by każdy dzień stał się Świętem Pracy.

Praca to jeden z Towarów, których ludzkość zawsze miała i będzie mieć więcej niż potrafi z niego skorzystać a raczej go wykonać dlatego warto zastanowić się co zrobić z naszymi przedstawicielami, którzy nie potrafią wykorzystać umysłów i rąk chętnych do pracy skoro potrzebujemy jej więcej niż owych umysłów i rąk spłodziliśmy.

3 komentarze:

Dobrochna pisze...

Siła wieku u mnie taka,że chyba raczej nie pracą powinnam walczyć o łut radości na co dzień i co noc, a jednak pracuję...Pracuję, bo lubię tworzyć i tyle.Poza tym to jest chyba także cała tajemnica radosnego egzystowania.Tworzysz -żyjesz...Serdeczności.

Dobrochna pisze...

Jeśli szukasz mieszkania NIE w Warszawie, ale na przykład na Wybrzeżu - to daj znak.Propozycja jakoś łączy się z pracą, ale przede wszystkim z twardymi i wcale niełatwymi warunkami.Coś mi mówi,że NIE chcesz korzystać z łatwizny, więc mogę CI podać warunki, jeśli interesuje Cię ...Mnie interesuje tylko jedno-Twoja wola równoprawnego partnerstwa na okres tej najtrudniejszej młodości, czyli trzeciej...
A może wczoraj w Gdyni widziałam CIĘ?!

Grzegorz dla Dobrochny pisze...

Nie byłem w Gdyni od lat i od lat mieszkam w stolicy. Jeśli Twoje warunki polepszą moje życie to zapewne się zgodzę. Czekam na e-maila i/lub SMSa albo telefon.