Test wyświetleń

niedziela, 12 maja 2013

ZUS

Państwo jest majątkiem obywateli, którego oni są częścią... państwo jest wspólnotą, która jako silniejsza od obywatela (podobnie jak opiekunowie od dziecka) ma prawo zmuszać obywatela do działania na korzyść wspólnoty - jest to prawo naturalne (boże). Prawo naturalne (boże) uznaje, ze silniejszy ma prawo uczynić ze słabszym to co uzna za stosowne dlatego radujmy się, że człowiek jest lepszy od wszelkich innych osób włącznie z Bogiem.

Człowiek może być najgorszą bestią i najlepszym aniołem jednak wspólnoty państwowe pokazały w historii, że dążą do budowy społeczeństw opartych na sprawiedliwości... sprawiedliwością jest jednakowe prawo do wszystkich a więc i prawo do środków do życia. Zapewnienie prawa stanowionego (pisanego): KAŻDA OSOBA MA PRAWO DO ŻYCIA A WIĘC I ŚRODKÓW DO ROZWIJANIA JEGO realizowały wspólnoty człowiecze w różny sposób w tym zmuszając swoich członków do pracy dla całej wspólnoty co między innymi zaowocowało powstaniem ZUSu, który praktycznie był finansowany przez wszystkich obywateli. ZUS stał się częścią zysków wspólnoty obywateli, z którego część z nich otrzymywało dywidendę w postaci rent itp.

Czy ZUS był sprzeczny z Konstytucją? W ocenie autora tego tekstu działalność ZUSu była zgodna z Konstytucją i wiedzą oraz umiejętnościami obywateli Polski, którzy tak zarządzali swoim majątkiem jak mogli... zapewne ZUS nie był najlepszym ale był pożytecznym rozwiązaniem na tym etapie rozwoju społeczeństwa. Najważniejszym osiągnięciem ZUSu (wspólnoty obywateli) było zapewnienie środków do życia osobom, które nie zdobyły by ich gdyby Polacy kierowali się prawem silniejszego w sposób niszczący. To olbrzymie osiągnięcie Narodu Polskiego zapewniające środki do życia osobom, które nie mogłyby zaspokoić swoich potrzeb materialnych inaczej. Bez ZUSu, Pomocy Społecznej itp. mnóstwo ludzi umierało by z głodu na podłodze natury, którym byłyby rożnego rodzaju obszary państwa nie zajęte przez właścicieli prywatnych.

Konstytucja zawiera wiele przepisów więc nie można czegoś oceniać na podstawie części przepisów... warto jednak pamiętać, że ZUS to jedynie narzędzie obywateli do zaspokojenia ich potrzeb, które można wyrzucić na śmietnik jeśli zbuduje się lepsze - najpierw trzeba mieć lepsze narzędzie (sprawdzone) by mieć bezpieczną możliwość pozbycia się gorszego dlatego autor tego tekstu proponuje doprowadzić do dodatniego (zyskownego) budżetu państwa, z którego wypłacano by obywatelom dywidendy... do tego czasu ZUS zapewne będzie potrzebny ponieważ ludzkość ma tylko jedno wyjście by przeżyć kolejne tysiąclecia: MUSI ZAPEWNIĆ WSZYSTKIM CZŁONKOM SWOJEJ WSPÓLNOTY ŚRODKI DO ŻYCIA NA KOSZT SPOŁECZEŃSTWA!

Każda osoba umierająca z powodu braku dostępu do środków do życia to przybliżanie się wspólnoty, do której należy do wyginięcia... przypuszczalnie wszystkie wspólnoty państwowe, które znikły z kart historii spotkał ten los dlatego, że odmawiały środków do życia swoim członkom. Polacy są narodem, który ma szansę przetrwać i rozwijać się w nieskończoność jednak do tego konieczne jest uznanie prawa każdej osoby do życia. Prawo każdej osoby do życia musi być realizowane prawną ochroną życia, która musi zapewniać środki do życia każdemu obywatelowi - to ideał, do którego trzeba dążyć, i którego przypuszczalnie nigdy nie zrealizujemy ponieważ zawsze będziemy narażeni na utratę zdrowia i życia.

3 komentarze:

tadeusz kurzeluk pisze...

Kto wierzy w ZUS ten jest eugenikiem ! - Grzegorz Braun po projekcji filmu "Eugenika w imię postępu" na KUL w Lublinie !2010r.

http://www.youtube.com/watch?v=26rGhnpZK54

Syneloi pisze...

Dlaczego eugenikiem?

Paulina Kielar pisze...

na temat zusu to ja bym wolała sie nie wypowiadac ... jedynie co powinni zrobić to nie podnosić zusu zwykłym ludziom i ich pracodawca tylko podnieść większym firmom, a skłądki zus powinni tez odprowadzac od polityków w końcu to tez ich praca - chyba ze juz to robia - ...

pozdrawiam ciepluteńko