Test wyświetleń





sobota, 8 września 2012

Grzech w Warszawskim Komitecie Antywojennym:

Zaproszony przez przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Antywojennego Romana Gorczycę przybył Syneloi do lokalu tego stowarzyszenia znajdującego się przy ulicy Rozbrat 44 w Warszawie. Spotkanie odbyło się 8 grudnia 2011 roku; rozmawiano o pokojowym współistnieniu narodów z szczególnym uwzględnieniem narodów Słowiańskich. Głównym narzędziem, którym posługiwali się rozmawiający była książka Bolesława Tejkowskiego “W obronie Polski, w obronie Słowiańszczyzny.” Książkę zaprezentowano w Warszawskim Komitecie Antywojennym na poprzednim spotkaniu, które odbyło się 1 grudnia 2011 roku.

W czasie spotkania Edmund Szopka - członek zarządu - rozdał obecnym “Tydzień Robotnika” (Nr 12 z 4-11.12.2011). Spośród artykułów znajdujących się w Tygodniu Robotnika” wybrał autor tego tekstu dwa do zaprezentowania swoim czytelnikom.

*

OSTATNI: ” Unia Europejska a konstytucja”, w którym opisano pracę Trybunału Konstytucyjnego, który zasłużył na pochwałę za przypomnienie obywatelom Polski, że nie są gęsiami i swe prawa mają. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że wobec pozycji Konstytucji jako najwyższego prawa w Rzeczypospolitej Polskiej dopuszczalne jest badanie zgodności z nią norm unijnych.


KONSTYTUCJI
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe.

1.- Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
2.- Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.
*

PIERWSZY: “Może być lepiej oddolnie” napisany przez Edmunda Szopkę. W artykule opisał autor to co dziecko powinno wyssać z mlekiem matki zachęcając do przeczytania książki Tadeusza Kotarbińskiego “Medytacje o życiu godziwym”

*

Dyskusja momentami stawała się burzliwa ponieważ budziła wiele emocji łagodzonych przez jedyną w tym gronie kobietę Lenę Kozłowską-Dębicką; rozpoczęto ją około godziny siedemnastej czasu warszawskiego herbatą zaparzoną w złotym czajniczku. Parzył i nalewał literografik Jerzy Chromicki.


W środku: Roman Gorczyca.

2 komentarze:

Wastso pisze...

Kto pragnie być wolnym powinien nauczyć się rządzić tylko i wyłącznie sobą.

Waldolandia pisze...

Pozdrowienia z życzeniami dotrwania do pokoju na całej planecie.